Praktiniai mokymai į Sąvadą įtrauktų vertybių puoselėtojams

Praktiniai mokymai į Sąvadą įtrauktų vertybių puoselėtojams

Rugpjūčio 30 d. įvyko pirmieji praktiniai komunikacijos mokymai, skirti projekto „Pozityvios žinios apie kultūros paveldą“ antrojo etapo dalyviams. Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado komisija atrinko 12 paraiškas pateikusių tradicijų puoselėtojų, kurie rudenį gilins pirmojo etapo metu įgytas žinias ir ugdys praktinius komunikacijos įgūdžius. Iš viso numatyta surengti 6 susitikimus Vilniuje, o po jų – baigiamąjį forumą visiems projekto dalyviams.


Mokymuose atstovaujama šioms nematerialaus kultūros paveldo vertybėms:


Balanų, statinių (štankietų) skaldymo tradicija
Būgnijimas kūlele Rytų Aukštaitijoje
Drevinė bitininkystė Varėnos krašte
Kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje
Kuršių marių burvalčių vėtrungių gamyba
Lietuvininkų (šišioniškių) tarmės gaivinimas: mokyklėlė ir kitos veiklos
Lietuviškas ritinis
Mažosios Lietuvos instrumentinio muzikavimo tradicija
Naminio alaus tradicija Biržų ir Kupiškio krašte
Palangos Jurginės
Šiaudinių sodų tradicija
Verbų rišimo tradicija Vilniaus krašte


Praktiniuose mokymuose ir kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai gilinsis į komunikacijos socialiniuose tinkluose ir užsakomos reklamos planavimo, įgyvendinimo bei analizės įrankius, mokysis patrauklaus tekstinio turinio kūrimo ir istorijų pasakojimo meno, išbandys iliustracijų ir vaizdo įrašų kūrimo priemones. Mokymus organizuoja UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“, lektorė – komunikacijos specialistė Viktorija Aprimaitė.


Pagal projekto koncepciją mokymų dalyviai įgis ne tik reikalingų žinių sėkmingai puoselėjamų tradicijų sklaidai, bet ir turės unikalią galimybę plačiau paviešinti atstovaujamas nematerialaus kultūros paveldo vertybes. Apie kiekvieną jų bus parengti profesionalūs, gausiai iliustruoti straipsniai ir sukurti bei socialiniuose tinkluose paskelbti vaizdo siužetai.


Projektą „Pozityvios žinios apie kultūros paveldą“ įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru, finansuoja Kultūros ministerija. Projektas yra 2021–2030 m. Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonė.

Nuotraukų galerija

Įrašo sukūrimo data: 2023-09-04 12:17:22 Paskutinio atnaujinimo data: 2023-09-04 12:17:41
Dalintis
×
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi. Privatumo ir slapukų politika.