Vyko trečiasis metinis seminaras

Sąvado specialistai jau trečiąmet aptarė nuveiktus darbus ir klausėsi paskaitų

Lapkričio 21–22 d. Dubingiuose vyko jau trečiasis metinis seminaras „Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadas: rezultatai, klausimai, ateities darbai“, skirtas Sąvado specialistams. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams už jų įsitraukimą, idėjas, savo savivaldybėse nuveiktus darbus ir už puikią advento vakaronę su pasakojimais apie darbus, nutikimus, įdomius rankdarbius ir dainas.
Esame dėkingi ir lektoriams, svariai praturtinusiems dalykinį seminaro turinį: kolegėms iš Estijos Epp Tamm ir Piret Leskovai, kurios pristatė savo šalies nematerialaus kultūros paveldo veiklų koordinavimo sistemą ir Mulgi regiono gerąsias praktikas – į Estijos sąvadą įrašytas kulinarinis paveldas įkvėpė vietos žmones daugiau domėtis savo istorija ir atrasti tik jiems būdingų bruožų!, taip pat Onai Drobelienei, kuri apžvelgė ir vedė diskusiją apie nematerialų paveldą saugomose teritorijose, Vykintui Vaitkevičiui, priminusiam, kad pasaulis skaitomas per savo patirčių žodyną ir kad vietovių vardai – užšifruotos mūsų šaknų istorijos, Libertui Klimkai, parodžiusiam, kokia svarbi yra etnožinija ir kaip ją išmanant galima patiems skaityti gamtos ženklus, Giedrei Godienei, puikiai suderinusi mokslines ir praktines žinias apie kultūrinį kraštovaizdį ir mūsų atsakomybes jį formuojant, taip pat ir mūsų fotografui Jonui Tumasoniai-Adominiui, paaiškinusiam kaip patys paprastomis priemonėmis galime filmuoti ir fotografuoti savo paveldą, bei Ernestui Samsonui, pristačiusiam subtilų ir įžvalgų filmą apie Šventosios kuršius „Vėjų žemė“.

Įrašo sukūrimo data: 2019-07-05 09:01:10 Paskutinio atnaujinimo data: 2022-09-29 11:23:41
Dalintis
×
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi. Privatumo ir slapukų politika.