2021 m. vertybių pristatymas

2021 m. vertybių pristatymas Vilniaus Rotušėje

Jau penktus metus pagerbiami Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių puoselėtojai Vilniaus rotušėje vykstančioje iškilmingoje ceremonijoje. Iškilmes kviečiame stebėti tiesiogiai gegužės 5 d. Lietuvos nacionalinio kultūros centro „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/liaudieskulturoscentras 16 val.

Šventėje pristatomi devyni naujai į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įrašyti reiškiniai: lietuviškas ritinis, Palangos Jurginės, akmentašystės tradicija Kelmėje, Kapinių šventė Kisiniuose, naminio alaus tradicija Biržų ir Kupiškio krašte, muzikavimo cimbolais tradicija Ignalinos ir Švenčionių kraštuose, dzūkų smuikavimo tradicija bei būgnijimas su kūlele Rytų Aukštaitijoje ir FiDi – Fiziko diena. Sertifikatus paraiškų teikėjams bei vertybių saugotojams teikia Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, Sąvado komisijos nariai.

Nuo 2017 m. kuriamas ir plėtojamas nacionalinis Sąvadas yra reikšmingo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (jo valdytojos), Lietuvos nacionalinio kultūros centro (jo tvarkytojo), šalies kultūros, mokslo įstaigų, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių pastangų rezultatas – iš viso įrašytos jau 48 vertybės. Ir šalies institucijų, ir tradicijų saugotojų nuveikti darbai prisideda prie augančio nematerialaus kultūros paveldo suvokimo, skatina pagarbą kultūrų įvairovei, žmogaus kūrybingumui ir plečia akiratį.

Iškilmes veda Gerūta Griniūtė, koncertuoja grupė „Žalvarinis“.

Nuotraukų galerija

Įrašo sukūrimo data: 2022-09-29 10:45:54 Paskutinio atnaujinimo data: 2022-09-29 11:09:27
Dalintis
×
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi. Privatumo ir slapukų politika.